Hava Durumu

Kıvanç Tatlıtuğ’un Günahı ne?

Yazının Giriş Tarihi: 11.01.2024 23:52
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.01.2024 12:18

Yerel seçim gündemi son hızla devam ediyor. Partiler harıl harıl aday seçme ve seçtikleri adayı kamuoyuna duyurma çabasında. Akparti ve CHP aday açıklama konusunda başabaş gidiyorlar ama MHP en çalışkanı çıktı. Hemen hemen bütün adaylarını açıkladı.

Ankara’da en yüksek gürültü koparan aday belirleme kavgası CHP’de çıktı. Behzat Ç. Olarak tanınan Erdal Beşikçioğlu, Ankara'nın  Etimesgut ilçesinde CHP’den Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Bu tabii olarak Mansur Yavaş cephesinde ve CHP içinde tartışmalara neden oldu. Şimdi Erdal Beşikçioğlu’nun aday olmasında sorun yok tabi ama partiye gönül vermiş bir çok insan dururken ve hatta başka partilere kaptırılan 38 milletvekili nedeniyle hakkı yenmiş eski milletvekilleri varken parti için hiç çalışmamış bir oyuncunun belediye başkanı adayı ilan edilmesinin nasıl bir mantığı olabilir?

Ben de burdan teklif ediyorum. Kıvanç Tatlıtuğ’un ne günahı var?

Onu da İstanbul’un uygun bir ilçesinden aday yapalım. Hatta bir tane de kadın oyuncu bulalım onu da başka bir yerden göstersinler. Mesela Fatma Girik gibi birisi bulunup pekala aday yapılabilir.

Hatta örgütleri lağvedelim, tamamen dizi oyuncularından uygun olanları aday gösterelim.

Tabi işin şakasındayız ama sanatçı kişiliklerin politikaya atılmaları ve hiç emek harcamadan bir yerlere aday yapılmaları veya milletvekili olmaları hem o kişilere hem de topluma hiç bir kazanç sağlamaz.

Akparti’de de geçmişte böyle kişilikler aday gösterildi. Sonuç olarak bu yapıda bir yerlere getirilen kişiler siyasette hiç bir üretim yapmadıkları gibi sanat faaliyetleri konusunda da eksik ve geri kaldılar.

Tekrar tekrar denemeye gerek yok. Seçmene notumuz açık. Şehrinize artı değer katacak adaylara oy verin. Adayların harıl harıl açıklandığı bu zamanda seçmenin de biraz düşünmesi gerekir. Belediye başkan adaylarını iyi inceleyip parti taassubu gütmeden, beldelerine, şehirlerine, kentlerine faydalı olacak adayları başkan olarak seçmeliler.

Şu parti bu parti ayrımı gözetmeksizin hem belediyecilik faaliyetlerini yerine getirip hem de geleceğe beldelerini kim daha iyi hazırlayacaksa o kişiyi belediye başkanı seçmeleri lazım.

Parti taassubu size ve şehrinize hiç bir şey kazandırmaz ve 5 sene boyunca dişinizi sıkar gelecek seçimi beklersiniz.

Dikkatli olun ve seçiminizi iyi yapın. Ukala olmayan, ego sorunu olmayan, halka yakın olan, kafası iyi çalışan, iyi eğitim almış kişileri başkan seçin.

Oraya buraya dönen her partiden birşey almaya çalışan fırıldaklara sakın yüz vermeyin

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.