Hava Durumu

Erdoğan'a 'siyasi sabotaj' yapanlar mı var?

Yazının Giriş Tarihi: 25.11.2023 05:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 25.11.2023 10:03

Bugüne kadar kaç kez olduğunu siz düşünün. Ancak en son 'Emeklilere 5 bin Lira ikramiye' meselesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'siyasi sabotaj' yapan birilerinin olduğunu düşünüyorum.

Neden mi? Hatırlayın, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyetin 100'üncü yılı münasebetiyle ya da bu yılın ikinci 6 ayı için emeklilere enflasyon + yüksek refah payı sağlayacak kadar zam yapılamadığı için 'bir defaya mahsus olmak üzere emeklilere 5 bin lira ikramiye verilecektir' demişti. Bu sözden hiç kimse bu ikramiyenin bazı emeklilere verilmeyeceği anlamını çıkarabilir mi? Çıkaramazdı ama ne oldu?

Erdoğan'ın bu sözünden kısa süre sonra 'siyasi ve bürokrat kurmayları' sözde çok çalıştılar ve 'çalışan emekliler hariç emeklilere 5 bin lira ikramiye verilecek' şeklinde ucube bir uygulama ilan ettiler. Bu, emeklilerin yarısına ikramiye verilmemesini sağladı..

Kimse böyle bir ikramiye modeli olacağını beklemiyordu. Önce Çiftçi Kayıt Sisteminde kayıtlı olan 'emekli ama çiftçilik yapan' vatandaşlarımız isyan etti. Haklı olarak "Suçumuz üretmeye çalışmak mıdır" diye sorguladılar. Zaten bütün emekliler içinde 'geçinemediği için ilave bir iş bulup çalışanlar' da haklı olarak isyan halindeydi. Onlar da 'geçinebilsek emekli olmuşken neden çalışıyor olalım' diye tepki gösterdi. 

Ne oldu? Tepkiler büyüdü, Cumhurbaşkanı Erdoğan da son kabine toplantısından sonra çoktı ve "5 bin lira ikramiyenin bütün emekli vatandaşlarımıza ödenmesi talimatını verdim" dedi.

Yapılan güzel bir uygulama bazı bürokrat ve siyasilerin işgüzarlığı yüzünden 'tepkilerle, üzüntülerle, antipatilerle' zedelendi. Başta yapılması gereken sonradan düzeltilecek. Belki aynı bürokrat takımı yine bir çelme takacak, bazı emeklileri yine üzecek! Netice itibariyle bu resmen siyasi iradeye sabotajdır. 
Biraz düşününce daha önce de bazı ücret zamlarının ilk rakamlarının yanlış olduğunu sonradan bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından düzeltmeler yapıldığını hemen hatırlayacaksınız.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.