Hava Durumu

Murat Yalçıntaş, Bakan mı oluyor?

Yazının Giriş Tarihi: 01.03.2024 23:37
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.03.2024 23:45

Eski İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Prof. Dr. Murat Yalçıntaş, Ocak ayı başında BMC Savunma CEO'luğundan istifa etmişti. Yalçıntaş'ın yakın zamanda Milli Savunma Bakanı olarak atanacağı konuşuluyor. Atamanın 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra gerçekleşeceği ileri sürülüyor.

Haber kaynaklarımıza göre Yalçıntaş'ın Ticaret Bakanı olma ihtimali de bulunuyor. Ancak, Milli Savunma Bakanlığı koltuğuna daha yakın olduğu belirtiliyor.

O MURAT BU MURAT MIYDI?

Bir başka bilgi kaynağına göre ise Murat Yalçıntaş'ın BMC Savunma CEO'luğundan istifasının asıl nedeni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteğiyle Ak Parti'den İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı'na adaylıktı. Ancak, son anda önemli bir ismin Murat Kurum lehine süreci değiştirdiği ve Yalçıntaş'a da alternatif olarak Bakanlık sözünün verildiği ileri sürülüyor.      

MURAT YALÇINTAŞ KİMDİR?

Murat Yalçıntaş, 1977-1984 yılları arasında Saint Joseph Fransız Lisesi’ni, 1984-1988 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 1988-1990 yılları arasında Boston & Vrije Üniversiteleri Ortak İşletme Yüksek Lisans Programı’nı ve 2005-2007 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü (Hizmet Sektöründe Müşteri Memnuniyeti) Doktora programını tamamladı. İngilizce (Akıcı), Fransızca (Akıcı), Almanca (Orta), Arapça (Orta) dillerini bilen Yalçıntaş, 2005-2013 yılları arasında İTO Başkanlığı yaptı. Kendisi de girişimci iş insanı olan Yalçıntaş, akademik kariyerini de sürdürerek İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Profesör oldu. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.