Hava Durumu

Azîz İstanbul'un Su Sorunu, Hava, Ekmek ve Su

Yazının Giriş Tarihi: 18.08.2023 08:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.08.2023 23:46

Dünyanın hava, su, ekmek polemiği ve sorunu yıllar geçtikçe büyüyor.

Havalar ve sular kirleniyor. Ekmek ve geçim gittikçe zorlaşıyor.

Sular azalıyor, havalar, sanayi ile beraber kirleniyor.

İstanbul'un Su Sorunu da bu ölçüde haberlere konu oluyor.

Muhterem Cumhurbaşkanımızın İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde, İstanbul 3 Ç'den kurtuldu. Çöp, Çamur Çukur. Doğalgaz yatırımlarıyla da havası tertemiz oldu.

İSKİ'nin efsâne Genel Müdürü Muhterem Prof.Dr.Veysel Eroğlu Hocamızın üstün hizmetleri ve gece gündüz gayretli çalışmalarıyla, İstanbulumuzun su sorunu 2055'e kadar çözülmüştür.

Barajlardaki su seviyeleri çok azalmış, alarm veriyormuş haberleri halkımızı su tasarrufuna teşvik amacıyla yapılan endişe haberleridir. Doğrudur, suyumuzu israf etmeden çok tasarruflu kullanmalıyız ama çok iyi bilinmelidir ki, uzun yıllar İstanbulumuz su sıkıntısı çekmeyecektir.

Devlet uyumaz, bilir, sessizce hizmet yapar ama insanlar sonradan hisseder ve anlar. Ulaşımda, Yerli Savunma Sanayimizde, Devlet Su İşlerimiz, Bakanlıklarımız, Bakanlar Kurulu ve İktidar, Meclis çoğunluğuyla ve Başkanlık Sistemiyle Türkiye'ye efsan hizmetler yapılıyor ve yapılmaya da devam edecek. Ekonomi, maaş zamları ve geçim sorunu da Muhterem Cumhurbaşkanımızın acil öncelikli dosyaları olarak masasında ve aklındadır. Allah Yardımcısı Olsun. Ümitle ve Dualarla daha iyi olmasını bekliyoruz.

1994 yılında başlayan Erdoğan Başkan'ın efsane hizmet dönemi Azîz İstanbulumuzu dünyanın en büyük metropelleri ile yarışır hâle getirmiş ve hatta geçmiştir bile.

Âcizâne bizlerin de çorbada tuzu vardır. Gece gündüz, mesai gözetmeden, tatil yapmadan, haftasonu demeden İstanbul'u ve hatta şehir dışını karış karış dolaşarak, temel atma törenleri ve açılışlar yaptık. Emeği ve hizmeti geçen herkesten Allah razı olsun.

Bugünkü beceriksiz ve âciz yönetim, hazırlanan hizmetleri yürütmeyi bile beceremiyor. İstanbul'a ve İstanbullulara çok yazık oldu. İstanbul 5 yıl kaybetti ve hergeçen gün daha da kötüye gidiyor. Oy verenlerin başları önde utanç içinde karanlık metrolarda ve metrobüs yollarında yürüyorlar. Kazalar can alıyor, yaralılar var. İETT iflas etmiş durumda.

Mart 2024 seçimlerinde İstanbullular ya kurtuluşu seçecek veya perişan olmaya devam edecekler. Etma bulma dünyası, ibb eko bir daha kazanırsa, daha beter olun demek istemiyoruz ama İstanbul'a çok yazık olur.

İnsanlar geçim ve ekmek derdindeler. Ekmek, Su, Süt ve Ulaşımda kocaman kocaman yalan vaatlerde bulunanlar, Halk Ekmek'te bile zam üstüne zam yaparak insanları kandırdılar. Halkımız önümüzdeki seçimlerde oylarıyla gereken dersi verecektir.

Dünyanın gelişen ve parlayan yıldız ülkesi Türkiye olacaktır. Hiç endişemiz yok. Ekonomi, Dış ve İç Politikada Yerli ve Millî anlayışla Türkiye, dünya siyaseti ve ekonomisine yön verecektir. Halkımız müsterih olsun, geleceğimiz aydınlıktır, zengin ve müreffeh Türkiye günleri, Duâlar bereketiyle yakında tüm gerçeklerle de yüzleşerek zuhûr edecektir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.