Hava Durumu

Allah Türkiye'mizi Korudu

Yazının Giriş Tarihi: 31.07.2023 07:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 30.07.2023 22:11

Selâmlar. Hasbihâl etmeye, beyin jimnastiği yapmaya, daldan dala kelimeler ve cümleleri ile Türkiye'mizin ve bizlerin faydasına olacak görüşleri paylaşmaya geldik. Perde arkasına, târihî gerçeklerle tefekküre, uyanmaya ve uyandırmaya, yeniden büyük dirilişi yazmaya çalışıcaz. Türkiye Yüzyılı'na vesîle olanlara selâm olsun.

 Dünyanın gündeminde Türkiye var. Açlıkla imtihan tahıl koridoru ve savaş aracısı Türkiye.

Neler olacak Türkiye Dünya ilişkilerinde? Ekonomik sorunlar ve gizli ekonomik ambargo ve saldırılar ile boğuşan yöneticiler, bir yandan da Yerli ve Millî Savunma Sanayimizi büyütüyor.

Olasılıklar çok ama olasılıksızlıklar netleşip devam etmekte ve daha dengesiz ve daha belirsizleşmekte. Dış politika ve Ekonomi büyük imtihan.

Savaş bekleyenler, hattâ ‘’Komunist Rejimler’’ bize saldırır mı kâbusu görenler, uyanınca müsterih olsunlar, Türkiye dâima mazlumların yanında, zâlimlerin karşısındadır gücünce.

Putin'e, dünyaya ve dostlarına, ''yandık diyenler’’, bugünkü hallerine şükretsinler, Ukrayna'dan beter olacak ülkeler sırada gibi ve NATO onları koruyabilecek mi acaba?

Bu azîz millet duâlar bereketiyle korunmaktadır. Açlık, yokluk, şehidler, dünyâ bizi sömürmeye, parçalamaya yok etmeye geldiğinde bu aziz topraklar ve tebâsı, bütün gücüyle duâlarla belâyı defetmeyi becermiştir.

Dost gibi görünse de, komunist, leninist, stalinist, hristiyan ortodoks, tolsyoyist, dostoyevski mistik, votkacı, mafya mahkumu zavallı Rusya, ayar vermeye terlediği coğrafya, kadim medeniyet temellidir. Kahraman Gâzî Karslılara bile söz geçiremeyen, Müslüman Kırım'a göz dikmiş. Lavrov’lu, Putin’li, Medvedevli, Gorbaçov antikası ajanvari politik aracılık da bir yere kadar. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan dengeleri güzel koruyor, ne tam dost na tam düşman.

Bu topraklardakiler, Allah'ın Eli’ni üstte tuttuğu için, Allah da bu aziz milleti ezdirmeyecektir.

Dış politika satranç gibidir. Sonraki hamleyi tahmin eder ama beklemeden yenilirsiniz. Türkiye'm hamlelerini tahmin ettirerek beklenmedeki planlar uyguluyor. Bu başarılar milletimizi gururlandırıyor. Siyaset, politika, particilik, şucu bucu bir yana, şuur, iz'an ve tefekkürle yön belirleme bize yakışır. Âlim ve Ârif milletimiz, Yeni Türkiye'nin rol çalan değil, gündem değiştirip belirleyen konumda olduğunu guruurla izliyor. 

Türkiye'mizin iç ve dış düşmanları, boşuna bekleyip heveslenmeyin.

Katar ve Azerbaycan hamlelerini haberlerde izledik ve gururlandık.

Olasılıklar, olasılıksızlıklar flû gibi görünse de, rehâvet perdesinin ardında sağlam irademiz çok canlı. Kısır ve sûnî gündemlerle uğraşmıyoruz.

Ankara, İstanbul, Trabzon, Antalya, İzmir, Edirne, Hakkari gibi 81 vilâyetim kardeş oldukça,düşman muhalefet, sinsi Zillet İttifakı mîsâk-ı Millî öze taarruz edemez, başaramaz. Seçimlerde boylarının ölçüsünü aldılar, sırada Belediye Seçimleri Zaferi var.

Âteş çemberine bâd-ı sabâ rüzgarımız ve duâlarımız kâfîdir.

Altınımız azmış, döviz inip çıkarmış, borsa ne olmuş, spekülatif değersiz hareketler, galat-ı meşhurla, lugat-ı sahih arasında bize meltem.

Kahpe rüzgarlara, kükreyen Sakarya ile cevap verir, yürümeye, büyümeye devam ederiz.

Ekonomik göstergeler, globalleşen telekominikasyon, tek tuş merkezli çakma idâreler, sağram irade karşısında boştur çünkü düşman korkaktır. Göstergeler bizim ibrelere yön verir mi? bekleyip görücez, 5 yıllık süreci takip edicez, başarısı için dua edip yardımcı olucaz.

Ey Düşmanlar, Yerli ve Millî değilsiniz, sizleri çok iyi tanıyoruz, biz yoktan vâroldukça, siz yoktan yok olacaksınız. Çünkü Allah'ın âyetidir. Hak Geldi Bâtıl Zâil Oldu. Hak gelince bâtıl zâil oluyor ve bâtıl zail olmaya mahkumdur. 15 Temmuz'u yaşadık ve yaşattık, unutmadık unutturmayacağız. Vesîle olanlara Selâm ve Rahmet olsun.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.