Hava Durumu

Özvarinli: İyi Parti Pensilvanya ile ilişkide, kritik isim Buğra Kavuncu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in eski TBMM grup danışmanı Dr. Hasan Sami Özvarinli, partideki üst aklın Pensilvanya ve ABD , bu ilişkilerdeki kritik ismin de Buğra kavuncu olduğunu iddia etti.

Haber Giriş Tarihi: 23.06.2023 23:32
Haber Güncellenme Tarihi: 23.06.2023 23:48
Kaynak: Haber Merkezi
netgercek.com
Özvarinli: İyi Parti Pensilvanya ile ilişkide, kritik isim Buğra Kavuncu

Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi'ne konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in eski TBMM grup danışmanı Dr. Hasan Sami Özvarinli, partideki üst aklın Pensilvanya (FETÖ) ve ABD yönetimi olduğunu ileri sürdü. Partide bu ilişkilerde kritik ismin de Buğra Kavuncu olduğunu söyleyen Özvarinli, Akşener’in partiyi ona bırakacağını, FETÖ ile bağlantılı kim varsa Kavuncu’nun etrafında toplandığını iddi etti. Özvarinli, İmamoğlu ve Kavuncu’nun da çok yakın olduklarını vurguladı. Özvarinli, özetle şunları söyledi:

"İyi Parti’de politikalar parti organlarında belirlenmiyor. Kritik konularda önce sessiz kalınır. Sonra haber gelir o doğrultuda tavır alınır. Yani üst akıl karar verir, Akşener uygular. Bu üst akıl da bellidir. Partide çalışan kişi gelişmeleri dikkatle takip ederse gerçeği görür. Bu üst akıl Pensilvanya’dır. Pensilvanya kimdir? Amerika’dır. ABD’nin Türkiye planlarında İYİ Parti'ye biçilen roller vardır. Akşener de bu rolü oynar. Bu konuda o kadar çok örnek vardır ki. İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu özel olarak seçilmiş biri. Akşener kendisinden sonra partiyi ona bırakacak. Bunun zamanını da Pensilvanya ve Amerika belirleyecek. Kavuncu'nun, Ekrem İmamoğlu ile arası çok iyidir. Çok çok yakın ilişkileri vardır. CHP içinde de teması çoktur. 

Partide FETÖ ile iltisaklı ne kadar kişi varsa Buğra Kavuncu ile çok yakın arkadaştır. Siyaset Akademisinin İYİ Parti'de kurucusu bendim. Siyaset Akademisinin başına Mayıs 2022'de Yüksel Korkmaz getirildi. Korkmaz'a özel araba gönderen Kavuncu'nun Korkmaz sevgisinin altında yatan nedir? Korkmaz FETÖ’den tutuklanıp sonra serbest bırakılan biri. Ben İstanbul'a 3 kere konferansa gittim, kimse bana özel araç göndermedi. Kavuncu, Akşener'den sonra İYİ Parti'nin ikinci genel başkanı. Bunu söyleyen Akşener'in kendisi.

Osman Kavala, Akşener için çok önemli birisidir. Ben Kavala’nın çok tehlikeli biri olduğunu belirttim. Akşener, Kavala ile ilgili risk alıp konuştu. Osman Kavala’nın serbest bırakılmasına ilişkin konuşması oldu. İlk orada karşı karşıya geldik.

Ekrem İmamoğlu CHP’li ama İyi Parti ve Akşener’e CHP’den daha yakın. 

MASAK AİLE HESAPLARINI İNCELESİN

MASAK partiyi yöneten aileyi ve ailenin yakınlarının hesaplarını incelesin. Başta Fatih Akşener ve yakın çevresi olmak üzere aileye yakın isimlerin hesap hareketleri incelenirse açıklar yakalanır. Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük cerahatlerinden biri patlar böyle bir araştırma yapılırsa."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.