Hava Durumu

Erdoğan'dan anlamlı yanıt: Heykelimi dikme, halka hizmet et

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın “heykelinizi dikebilir miyim” sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan bakın nasıl yanıt verdi?

Haber Giriş Tarihi: 16.06.2023 17:45
Haber Güncellenme Tarihi: 16.06.2023 18:09
Kaynak: Haber Merkezi
netgercek.com
Erdoğan'dan anlamlı yanıt: Heykelimi dikme, halka hizmet et

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinden önce “Recep Tayyip Erdoğan seçimi bir kez daha kazanırsa Bolu’nun en görünür yerine devasa bir Erdoğan heykeli dikeceğim” diye iddialı bir söz söylemişti. Seçimlerden sonra Belediye Meclisinin haziran ayı toplantısında da AK Parti’li Meclis Üyesi Kamuran Avcı ve MHP’li meclis üyeleri Fatih Silin ve Necdet Çakır, Başkan Özcan’ın sözünü tutması gerektiğini hatırlatmıştı. Başkan Özcan, sözünü tutacağını açıkladıktan sonra Cumhurbaşkanlığına resmi yazı (mektup) göndererek iznini istedi. Mektupta şu ifadelere yer verildi: “Seçim öncesinde, seçimi kazanmanız halinde, Bolu’ya heykelinizi dikme sözü vermiştim. Bu kapsamda yaşayan birinin heykelinin dikilmesi için, kişiden muvafakat alınması gerektiği ortaya çıkmıştır. Sözümü yerine getirebilmem için heykelinizin yapımı konusunda sizden muvafakat talep etmekteyim. Saygılarımla arz ederim.”

İşte bu mektuba Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla verilen yanıt çok anlamlıydı. Cevap mektubunda, "Sayın Cumhurbaşkanımız devlet adamlarının heykelleriyle değil, hizmetleriyle anılması gerektiği hususunu vurgu yaparak, heykelin yapımına muvafakatlerinin bulunmadığın ve yapılması düşünülen heykel masrafı tutarında ihtiyaç sahibi Bolulu vatandaşlarımıza yardım yapılmasının daha yerinde olacağını tensip buyurmuşlardır" denildi. 

Bu güzel yanıtın altında kalmayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da "Bu heykel için yapılacak masrafı hesaplayıp ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım için kullanacağız" diye karşılık verdi. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.