Hava Durumu

Ataşehir halkı, Esma Ersin'i istiyor!

Ataşehir halkının yakından tandığı iş insanı Esma Ersin’in, Ak Parti'nin Ataşehir belediye başkan adayı olacağı belirtiliyor. Uzun süredir CHP tarafından yönetilen, yolsuzluk ve rüşvetlerle gündemde olan ilçede CHP'li seçmenler de Esma Ersin'e büyük sempati duyuyor.

Haber Giriş Tarihi: 06.01.2024 13:34
Haber Güncellenme Tarihi: 06.01.2024 16:20
Kaynak: Haber Merkezi
netgercek.com
Ataşehir halkı, Esma Ersin'i  istiyor!

Ak Parti Ataşehir Belediye Başkan adaylığı için en güçlü isim olduğu söylenen Esma Ersin, Ataşehir halkının hak ettiği hizmete kavuşması için güçlü bir ekiple yola çıktıklarını belirterek, "Bu güzel ilçemizde halkımızın hizmet beklediği belediye uzun süredir maalesef 'fetret dönemi' yaşıyor. Yolsuzluklar, rüşvetlerle gündeme gelen bir belediye yönetimi Ataşehir'e hiç yakışmıyor. Biz bu döneme son vermek ve Ataşehir'in hak ettiği projeleri hayata geçirmek istiyoruz" dedi.

Bu güne kadar yerel siyasette üstlendiği görevleri severek yerine getirdiğini ve 'halka hizmet hakka hizmet' düsturuyla hareket ettiğini söyleyen Esma Ersin, "Ataşehir'de bazı mahallelerimiz sosyal açıdan dezevantajlı durumda. Kentsel dönüşüm meselesi adeta kördüğüm edilmiş. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu siyasi irade ile İstanbul için başlatılan Yarısı Bizden kampanyası, Ataşehir'in dönüşüm bekleyen bölgeleri için de çözüm olacak. İlçemizin ulaşım akslarındaki konumu itibariyle ihtiyaçlarının tamamlanması gerekiyor. Komşu ilçemizdeki Finans Merkezi'nde birkaç yıl içinde on binlerce beyaz yakalı iş başı yapacak ve Ataşehir ile birlikte bazı ilçelerde konut talebi ciddi yükselecek. Bütün bunlara çözüm için hazırız ve Ataşehir'in marka değerini daha da yükselteceğiz" diye konuştu.  

Sivas İmranlılı bir ailenin kızı olarak Ataşehir'de doğan Esma Ersin, İlk orta ve Lise eğitimini de Ataşehir’de tamamladı. 

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Esma Ersin, öğrenciyken başladığı çalışma hayatında kendi şirketini kurarak girişimci oldu. 2003 yılından beri de Ak Parti'de farklı kademelerde ve kurumlarda siyaset yapıyor. Çok sayıda sivil toplum örgütünde de aktif çalışmaları var. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.