Hava Durumu

Park Dedeman Almaty hizmete açıldı

Dedeman Hotels & Resorts International, yurt dışı otel yatırımlarına devam ediyor. Kazakistan’da hizmet vermeye başlayan 110 odalı Park Dedeman Almaty, yurt dışındaki üçüncü Dedeman oldu.

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2024 10:50
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2024 11:12
Kaynak: Netgercek Özel
Park Dedeman Almaty hizmete açıldı

Kazakistan'ın güney doğusunda restoranları, otelleri, gazinoları ve çok sayıda alışveriş merkezi ile oldukça zengin bir sosyal yaşam alanı sunan Almatı, ülkenin eski başkenti ve aynı zamanda Orta Asya'nın en gelişmiş kozmopolit şehri.

Kültürel, ekonomik ve ticari bir merkez olarak da kabul edilen kent; dağlarla örülü çevresi, büyük parkları, geniş caddeleri, sanat müzeleri, sosyalist dönemin izlerini taşıyan yapılarıyla adeta bir turizm cenneti.

Şehrin merkezinde yer alan Park Dedeman Almaty; Atakent Mall’ın karşısında, bölgenin en büyük botanik parkına, fuar alanına ve en prestijli alışveriş merkezi Esentai'ye 5 dakika uzaklıkta konumlanıyor. 

Açılış töreninde konuşan Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Banu Dedeman sıcak misafirperverlikleriyle tanınan iki dost ülkenin, ortak kültür ve ticaret köprüsünün bir parçası olmak üzere bir araya gelindiğini belirtti.

Dedeman olarak, Kazakistan’daki ilk oteli 2014 yılında Öskemen’de açtıklarını hatırlatan Banu Dedeman, “Şimdi ise Park Dedeman Almaty ile buradaki ikinci yuvamızı açmanın gururunu yaşıyoruz. Kardeş ülke Kazakistan’ın muhteşem tarihini, gastronomisini ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen turistlere ev sahipliği yapacak olmanın heyecanı içindeyiz.  Park Dedeman Almaty, farklı deneyimlerin yaşandığı, önemli anların kutlandığı ve gezginlerin yeni maceralar planladığı bir buluşma noktası olacak. Odalarımız, salonlarımız ve tüm mekanlarımızla, dünyanın dört bir yanından misafirlerimizi ağırlamaya, Dedeman misafirperverliği ile onlara unutulmaz anlar yaşatmaya hazırız. ‘Herkesin Dedeman’ı’ olma vizyonumuzla, sizleri otellerimizde yüksek standartlarda bir deneyimle ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. Astana’dan Aktau’ya kadar Kazakistan’ın farklı şehirlerinde varlığımızı genişletme arzumuzla; turizm alanındaki bilgi birikimimizi paylaşacak, satış ve pazarlama gücümüzle rekabet avantajı sağlayacak ve Dedeman Loyal Club üyelerimize daha geniş bir hizmet kapsamı sunacağız” dedi.

Bir Türk markası Dedeman’ın Almatı’ya sunacağı katkı çok önemli

Türkiye’nin Almatı Başkonsolosu Evren Müderrisoğlu ise, Dedeman markasının neredeyse Cumhuriyetle yaşıt olduğunu vurgulayarak, Dedeman’ın Almatı'ya gelmesinin büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti. Müderrisoğlu, “Türk ve Kazak kültürünün birbirine kaynaşması, aynı zamanda Kazakistan pazarına gelen Türk firmalarının verdiği destek hem Kazak ekonomisi hem de Türk ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bu tür girişimler devlet tarafından da çok destekleniyor. Bir Türk markası olarak Dedeman’ın Almatı’ya sunacağı katkı çok önemlidir. Bu işte emeği olan yatırımcılara da çok teşekkür ediyorum” dedi. 

TAV Havalimanları Holding A.Ş Kurumsal İletişim Müdürü Alper Topçu Almatı’da havaalanı genişlettiklerini ve aynı zamanda yeni destinasyonlar açtıklarını söyledi. Onlardan bir tanesi olan Kuala Lumpur ve Çin ile vizelerin kaldırıldığını hatırlatan Topçu, bu sayede karşılıklı seyahatlerin daha da artacağını, bunun da ekonomiye katkısının fazla olacağını aktardı. Bu ortamda Dedeman gibi bir markanın Türk markası olarak Almatı pazarına gelmesinin kendileri için çok gurur verici olduğunu bildiren Topçu, yatırımcılara ve Dedeman’a başarılar diledi.

Açılış töreninde söz alan Almatı Şehri Turizm Departmanı Başkanı Galiye Tokselova, Almatı şehrine her sene yüz binlerce turistin geldiğini ve şehrin dinamiklerinin turizm açısından çok iyi olduğunu söyledi. Aynı zamanda kurumsal segmentin de oldukça dinamik bir şekilde çalıştığını belirten Tokselova, “Özellikle son 2 senedeki ivme çok fazla. Almatı şehrine Dedeman gibi uluslararası bir markanın gelmesi bizler için çok sevindirici ve mutlaka artı bir katma değeri olacağına inanıyoruz” dedi.

DO-KAR Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Mutlu Doğru da, “Bu projeyi buraya getirmekten ötürü çok mutluyuz. Dedeman bayrağını Kazakistan içerisinde büyütmek istiyor ve başka ülkelere de taşımak için çalışıyoruz” diye konuştu.

Almatı’da gerçekleştirilen açılış törenine, Türkiye’nin Almatı Başkonsolosu Evren Müderrisoğlu, TAV Havalimanları Holding A.Ş Kurumsal İletişim Müdürü Alper Topçu, Almatı Şehri Turizm Departmanı Başkanı Galiye Tokselova, DO-KAR Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Mutlu Doğru başta olmak üzere birçok davetli katıldı.  

Kaynak: Netgercek Özel

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.