Hava Durumu

Folkart, ilk sürdürülebilirlik raporunu yayınladı

 BİRLEŞMİŞ Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) platformu üyesi Folkart, ilk sürdürülebilirlik raporunu yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2024 12:32
Haber Güncellenme Tarihi: 20.03.2024 12:32
Kaynak: Haber Merkezi
netgercek.com
Folkart, ilk sürdürülebilirlik raporunu yayınladı

'Folkart Sürdürülebilirlik Raporu 2022' isimli çalışma, Folkart'ın 2022 yılında sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını ve projelerini konu alıyor. Folkart Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Ayetullah Mutlu, "Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile bütünleştirdiğimiz genel yaklaşımımızı 'Sürdürülebilir Güçlü Gelecek' fikriyle şekillendiriyoruz. Bu hedef çizgisinde ilk sürdürülebilirlik raporumuzu yayınladık" dedi.

Saya Grup çatısı altındaki Folkart, 2021 yılında dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) platformuna üye oldu. Gayrimenkul geliştiricileri arasında bu yönde adımlar atmaya söz veren markalardan biri olan Folkart, sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını bir rapor hazırlayarak kamuoyuna sundu. Folkart Sürdürülebilirlik Raporu 2022 isimli çalışmada, Folkart'ın 'Sürdürülebilir Güçlü Gelecek' mottosuyla yaptığı çalışmalara yer verildi. 116 sayfalık raporda mimari tasarımlardan malzeme seçimine kadar birçok alanda atılan adımlara yer verilirken, sürdürülebilirlik alanındaki hedeflere de dikkat çekildi. Raporda çevresel önceliklerin yanı sıra müşteri memnuniyeti ve toplumsal sosyal gelişimin de sürdürülebilir olması için yapılan çalışmalar, düzenlenen organizasyonlara da değinildi. Folkart'ın sürdürülebilirlik raporuna şirketin internet adresinden ulaşılabiliyor.

'YARINLARA DAHA TEMİZ BİR ÇEVRE BIRAKMA MİSYONUYLA HAREKET EDİYORUZ'

Tedarik süreçlerinden yeni nesil yapı teknolojileri ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamanın sürdürülebilirlik raporuna dahil edildiğini belirten Folkart Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Ayetullah Mutlu, İzmir'in doğasını korumak ve yarınlara daha temiz bir çevre bırakma misyonuyla hareket ettiklerini söyledi. Mutlu, "2006 yılında 'Hayat Buna Değer' mottosuyla çıktığımız yolda bir inşaat şirketi olarak tek amacımız, sadece kalite, estetik ve konforu en üst düzeyde buluşturan seçkin mimari örnekleri şehre kazandırmak değildi. Amacımız önce güzel İzmir'imizi, sonrasında da bulunduğumuz her lokasyonu sosyo-kültürel açıdan değerli kılmak ve sektörümüze nitelikli iş gücü kazandırmaktı. Bizler bu yaklaşım ile değer üretmek için yola çıktık. Bunun için de kuruluşumuzda belirlenen, imzamızı attığımız her işin harcında olan ve 'sermaye ötesi değerler' olarak ifade ettiğimiz 'güvenilirlik', 'faydalı olmak', 'insana değer', 'liyakat' ve 'küresel rekabet' ilkelerimizden güç aldık. Ve ne mutlu bizlere ki, çıktığımız yolda en büyük ilhamımız olan ekip arkadaşlarımız ile birlikte her zaman daha büyük başarılara imza attık" diye konuştu.

Mutlu, 'sürdürülebilirlik' anlayışının zaten kendileri için yeni bir kavram olmadığını vurgulayıp, "Çünkü kurulduğumuz günden bugüne kadar tüm projelerimizde insan ve çevre sağlığına özen gösteriyoruz. İş yapma tarzımızın temelinde sadece 'karlılık' hedefi bulunmuyor. Bütün projelerimizde finansal yaklaşımımız 'sosyal, ekonomik ve çevresel' sorumluluklarımız etrafında şekilleniyor" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.