Hava Durumu

A1 Capital’in halka arzına 2,43 kat talep geldi

A1 Capital hisselerinin halka arzı tamamlandı. Yatırımcılar, yüzde 35'i halka açılan şirketin hisselerine 2,43 kat talep gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 13.06.2023 22:06
Haber Güncellenme Tarihi: 13.06.2023 23:15
Kaynak: Haber Merkezi
netgercek.com
A1 Capital’in halka arzına 2,43 kat talep geldi

Türkiye sermaye piyasalarının köklü kuruluşlarından olan ve Borsa İstanbul’da işlem hacminde ilk 10 aracı kurumdan biri olarak öne çıkan A1 Capital, Sermaye Piyasaları Kurulu’ndan (SPK) aldığı onay ile hisselerinin yüzde 35’i için açtığı halka arzı sonuçlandırdı. Mevcutta 100 milyon TL nominal değerli sermayesinin 35 milyon TL tutarında artırma ve halka arz etme kararı alan şirket, 7-8-9 Haziran tarihlerindeki talep toplama sürecinde, beklentilerin üzerinde ilgi gördü. Bu kapsamda 25 TL fiyatla halka arz edilen 35 milyon adet pay için yurtiçi bireysel ve kurumsal yatırımcılardan, halka arz edilen toplam 35 milyon adet hissenin 2,43 katına denk gelen 85 milyon adet pay talebi geldi.

Şirket olarak sürdürülebilir büyümenin ancak sermaye piyasaları yoluyla gerçekleşeceğine inandıklarını söyleyen A1 Capital Genel Müdürü Mehmet Serkan Esenpak, “Halka arz sürecimizde yurtiçi bireysel ve kurumsal yatırımcılardan gelen toplam 85 milyon adet pay talebi bizleri fazlasıyla memnun etmiş durumda. Buna göre halka arzda talep edilen tutar toplam arz büyüklüğünün 2,43 katı olurken, bireysel yatırımcılardan 1,89 kat, kurumsal yatırımcılardan ise 4,64 kat talep aldık. Aldığımız yüksek talep şirkete verilen değeri de gözler önüne sererken, buradan elde edilecek gelirin tamamını hem Şirketimizin büyümesinde hem de sermaye piyasalarımızın büyümesinde kullanacak olmamız bizler için çok değerli. A1 Capital olarak söz konusu kaynak ile kaydedeceğimiz büyüme, ilerleyen dönemde çok daha fazla yatırımcıya ulaşacağımızı bizlere göstermekte” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.